10 pomysłów na atrakcje weselne

Każda para marzy o pięknym weselu, na którym wszyscy goście będą się świetnie bawić i długo wspominać najlepsze chwile. Jak to zrobić? Propozycji na rynku jest bardzo wiele. My opisujemy 10 najciekawszych atrakcji weselnych, które uświetnią Wasze przyjęcie. Przedstawiamy ich zalety i ustalamy koszt takiej rozrywki. Koniecznie zapoznaj się z tymi propozycjami, to właśnie one wyróżniają imprezy i zachwycają gości.

1. Teatr ognia

Fotobudka Lubin

To nietypowa i zaskakująca atrakcja na wesele. Dzięki niej zapewniasz gościom wiele niesamowitych wrażeń. Pokazy ognia, malowanie światłem, efekty pirotechniczne, płonące serce, zachwycające zdolności taneczne, cudowne stroje i świetna gra aktorska, pozwalająca przenieść się do innej rzeczywistości. Takie widowisko z pewnością wprowadzi Twoich gości w magiczną atmosferę i zapadnie im w pamięć.

Będzie to pomysłowe urozmaicenie przyjęcia, stanowiące ciekawą alternatywę do popularnych zabaw tanecznych, w których nie wszyscy chcą brać udział. Dobrze przygotowany teatr ognia zainteresuje gości, zapewni mnóstwo doznań artystycznych i będzie wyjątkowym wspomnieniem z Twojego wesela.

Koszt

Ceny są bardzo zróżnicowane, często zależą od popularności wybranego teatru, lat doświadczenia, jakości wykorzystywanego sprzętu oraz ilości artystów, biorących udział w pokazie. Przedział cenowy waha się więc od 900zł – 3500 zł.

2. Karykaturzysta

To wciąż mało popularna, ale może właśnie dlatego intrygująca i ciekawa atrakcja na wesele. Zyskujesz piękną, oryginalną i zabawną pamiątkę dla swoich gości, kreatywne wypełnienie czasu na przyjęciu, które stanowi świetną alternatywę dla zabawy tanecznej. Wprawny karykaturzysta potrafi narysować podobizną nawet w 10 minut, czyli w stosunkowo krótkim czasie. Gość błyskawicznie zyskuje dzięki temu pomysłową pamiątkę, a jednocześnie prezent od Pary Młodej.

Koszt

Wynajęcie karykaturzysty to wydatek ok. 150 – 300 zł za godzinę pracy karykaturzysty.

3. Pokaz sztuki barmańskiej

Najlepsza fotobudka we Wrocławiu

Tego typu pokaz, świetnie sprawdzi się jako atrakcja weselna. Zainteresuje gości, zachwyci i dostarczy pozytywnych wrażeń, Po pokazie goście powinni mieć możliwość zamówienia kolorowych drinków. Na tego typu imprezie chętnie korzysta się z umiejętności barmanów, którzy sprawią, że drinki będą pięknie wyglądać i jeszcze lepiej smakować. Do korzystania z takiej atrakcji nie trzeba nikogo namawiać.

Koszt

Pokaz sztuki barmańskie kosztuje ok. 700 zł – 1000 zł, natomiast cena wynajmu baru weselnego wraz z obsługą barmańską może wynosić od 1200 zł – 5000 zł, cena zależy między innymi od doświadczenia barmanów, jakości alkoholu, rodzaju baru oraz sprzętu barmańskiego.

4. Fotobudka/Fotolustro/ Fotobudka Retro

Fotobudka jest jedną z atrakcji, które zyskują w Polsce popularność. Nic dziwnego łączy ona to, co na przyjęciu weselnym najważniejsze: dobrą zabawę, jedyną w swoim rodzaju pamiątkę oraz stylową dekorację sali. Goście bardzo chętnie z niej korzystają, by trochę powygłupiać się przed aparatem, przetestować dostępne gadżety, a co najważniejsze  natychmiast zyskać zabawne i wyjątkowe zdjęcie upamiętniające Twoje wesele.

Fotobudka Lustro Wrocław

Ciekawą alternatywą jest fotolustro, które świetnie sprawdzi się na stylowym weselu, oferuje też dodatkowe opcje np. możliwość interaktywnego podpisu, który personalizuje wydruk, śmieszne komentarze lektora, który komplementuje gości i zachęca do zabawy oraz szereg ciekawych animacji.

Fotobudka Retro Wrocław cena

Jeśli Twoje wesele zorganizowane jest w stylu retro, rustykalnym lub po prostu zależy Ci na charakterystycznym wystroju sali najlepszym wyborem będzie fotobudka retro. Posiada ona wszystkie opcje klasycznej fotobudki, a wyróżnia się specyficzną estetyką, stylem wykonania, zachwycającym i intrygującym wyglądem.

Pakiety fotobudki, jak i jej alternatyw w postaci fotolustra i fotobudki retro oferuje nasza firma https://fotland.pl

Koszt

Koszt wynajęcia na czas dwóch godzin to w wypadku fotobudki retro  od ok. 900 zł, natomiast fotolustra to ok. 1000 zł.

5.Pokaz fajerwerków/lampiony szczęścia/ zimne ognie

W zależności od preferencji i wybranej estetyki można zorganizować podczas wesela czas, który podsyca romantyczną atmosferę, tworząc piękny obraz mieniących się w ciemności świateł. Pokaz fajerwerków, lampiony szczęścia czy też zimne ognie prezentują się świetnie na fotografiach, jak też filmie weselnym i oczywiście dodają przyjęciu unikalnego blasku!

Koszt

Cena za pokaz fajerwerków waha się zwykle w przedziale od 1000 – 2500 zł, natomiast lampiony szczęścia kosztują od kilku do kilkudziesięciu złotych, cena atrakcji zależna więc będzie od liczby goście. Z kolei zimne ognie to kosz ok. 40 – 60 zł za 100 patyczków, zależnie od ich długości.

6. Czekoladowa fontanna/Candy bar

Fotobudka Oława cena

 To jedne z tych typowych atrakcji dla łasuchów. Z własnego weselnego doświadczenia każdy wie, że jeden z tematów top tak na weselu, a zwłaszcza po weselu jest jedzenie. Pojawiają się pytania: A jak jedzenie? Dużo? Dobre? Alternatywą dla klasycznych ciast jest candy bar i czekoladowa fontanna. Proponują one gościom słodkości w ciekawej, apetycznej i przyciągającej wzrok odsłonie.

Koszt

Fontanna czekoladowa na weselu to koszt od ok. 600 – 1500 zł wraz z wszystkimi atrakcyjnymi dodatkami i owocami, natomiast candy bar kosztuje ok. 1500 – 3000 zł na 100 osób. Cena zależy głównie od liczby gości, regionu w którym odbywa się wesele oraz asortymentu.

7. Gry i konkursy

Pomysłowe, dobrze zorganizowane gry i konkursy urozmaicają czas spędzany na weselu, angażują gości do pozytywnej rywalizacji i dają mnóstwo pozytywnej energii. Zazwyczaj gry i konkursy są zorganizowane tak, by rozśmieszyć gości i zachęcić ich do swobodnej, szalonej zabawy.

Ważne jest, by przed weselem porozmawiać o tym z DJ-em, osobą, która będzie prowadzić wesele. Warto wymienić pomysły i zdecydować, co najbardziej sprawdzi się na Twoim weselu.

Mogą to być na przykład zabawy zręcznościowe, sportowe, gigantyczne Wieża Jenga  lub inne gry planszowe, konkurs tańca w perukach, popularne zabawy krzesełkowe czy integracyjne.

 Koszt

Zazwyczaj koszt organizacji tego typu zabaw wliczony jest w prowadzenie imprezy przez DJ-a lub zespół, chyba że zakładają one zakup dodatkowych gadżetów, produktów jak np. gigantyczna Jenga.

8. Iluzjonista

Fotobudka Zielona Góra

Wesele to z pewnością magiczny i wyjątkowy czas. Magii i dobrego humoru w takim dniu nigdy za wiele, dlatego też wspaniałą atrakcją na Twoim weselu może stać się iluzjonista. Przeniesie on gości w tajemniczy świat czarów, rozbawi ich i zaskoczy. To jeden ze sposobów, by wypełnić czas przerwy na parkiecie rozrywką utrzymującą klimat zabawy i pozytywnej atmosfery.

 Koszt

Pokaz iluzjonisty na weselu może kosztować od 1200 – 3500 zł w zależności od doświadczenia iluzjonisty oraz rodzaju pokazu.

9. Animator dla dzieci

Fottobudka Wałbrzych

Warto zadbać również o atrakcje dla najmłodszych gości. Animator dla dzieci w kreatywny i interesujący sposób zorganizuje dzieciom czas na weselu, zadba o integrację małych gości i dopilnuje, by wszyscy świetnie się bawili. Najczęściej w ofercie animatorów pojawiają się zabawy z chustą Klanzy, zabawy plastyczne, zabawy z balonami, bańki mydlane, konstrukcje z klocków.

Animator przede wszystkim dba o bezpieczeństwo i świetną zabawę dzieci, często przebiera się za różne postacie z bajek. Jego praca umożliwia też rodzicom spokojną i swobodną zabawę.

Koszt

Wynajęcie animatora na wesele to koszt 100 – 250 zł za godzinę animacji.

10. Studio tatuażu

Fotobudka Głogów

To dosyć ekstrawagancka i niecodzienna atrakcja na wesele, ale też  świetna okazja, by troszkę zaszaleć. Tatuaże stają się coraz popularniejsze i chociaż nie każdy chce się od razu decydować się na tatuaż na całe życie, zawsze można wypróbować tatuaż henną. Świetną okazją do tego może stać się Twoje wesele.

Będzie to niekonwencjonalna, trzymająca się parę tygodni pamiątka i z pewnością pomysłowa rozrywka.

Studio tatuażu to atrakcja również dla najmłodszych gości, których z pewnością ucieszą kolorowe tatuaże w formie naklejki.

Koszt

Taką atrakcje można zapewnić gościom już od 100 – 250 zł za godzinę.