Fotolustro czy fotobudka

Wynajem fotobudki lub fotolustra to świetny pomysł na atrakcję dla gości. Co wybrać na swoją imprezę?

Organizując przyjęcie zastanawiamy się co zrobić, by wszyscy mogli dobrze się bawić i miło wspominać wydarzenie.

Na rynku obecnie dostępnych jest wiele możliwości.

Jedną z najciekawszych wydaje się fotobudka i fotolustro, które zapewniają nie tylko świetną zabawę, ale również cudowną pamiątkę.

Czym różni się fotobudka i fotolustro?

Jak wybrać najlepszą atrakcję dla siebie i swoich gości? Co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji?

Przedstawiamy 7 najważniejszych porad: 

1. Design - fotobudka a fotolustro? 

Warto wziąć pod uwagę charakter wydarzenia i pomysł na wystrój wnętrza. Fotobudka retro, drewniana idealnie wpisuje się w każdy styl wesela; rustykalny, vintage, glamour, ale też stanowi piękne dopełnienie na salach urządzonych w stylu klasycznej elegancji. Z kolei decydując się na stylistykę glamour warto pomyśleć o fotolustrze ze złotą ramą i czerwonym dywanem. Z pewnością design fotolustra w tym wypadku doda wnętrzom blichtru i blasku. 

2. Fotobudka na wesele cena

Wynajem fotobudki czy fotolustra to stosunkowo niewielki koszt w budżecie imprezy. Jeśli jednak zastanawiasz się ile kosztuje ta atrakcja to warto wiedzieć, że cena fotobudki w zależności od tego na ile godzin chcemy ją wynająć wynosi od 800 zł – 1200 zł. Z kolei cena fotolustra waha się od 900 zł – 1300 zł (cennik na 2024 r.). 

3. Fotobudka czy fotolustro - jakość zdjęć 

Wybierając pomiędzy tymi dwiema opcjami warto zwrócić uwagę na jakość zdjęć . Zależy ona od tego jaki aparat i obiektyw został wbudowany w fotobudkę lub fotolustro oraz dbałości o odpowiednie oświetlenie. Warto tutaj wziąć pod uwagę firmy, które udostępniają informację o tym, z jakich sprzętów korzystają lub po prostu przejrzeć portfolio. Obecnie na polskim rynku najwyższą jakość zdjęć w rozdzielczości 4K oferuje Fotobudka Wrocław Fotland – https://fotland.pl

4. Najlepsza fotobudka - co warto wiedzieć?

Warto zwrócić uwagę na to jakie korzyści może dać nam fotobudka lub fotolustro. Najlepsza fotobudka to taka, która wpasuje się w klimat i charakter wydarzenia. Zwróć uwagę na możliwości personalizacji i proponowany pakiet gadżetów i teł. Te dodatki gwarantuje zarówno fotobudka, jak i fotolustro. Pod tym względem nieco więcej możliwości daje fotolustro, które podczas pozowania wyświetla śmieszne komentarze i animacje. 

5. Fotobudka a fotolustro - na jaką okazję? 

Wybór zależy od Ciebie. Należy pamiętać jednak, że fotobudka zajmuje mniej miejsca niż fotolustro. Jeśli masz ograniczoną przestrzeń na sali zdecydowanie lepiej zdecydować się na fotobudkę. Warto pamiętać, że tak fotobudka, jak i fotolustro będą idealnym pomysłem na wesele, andrzejki, urodziny, dzień dziecka, do przedszkola, na studniówkę czy inne przyjęcie. 

6. Jak wybrać fotobudka czy fotolustro?

Porównując fotobudkę i fotolustro warto zwrócić uwagę na to jaki efekt chcemy uzyskać. Fotolustro jest większe, można się w nim przeglądać, robić śmieszne foty, a przy okazji usłyszeć zabawne komentarze fotolustra i zobaczyć ciekawe animacje. Fotobudka natomiast charakteryzuje się elegancją, posiada opcje live view, dzięki której możemy zobaczyć jak się prezentujemy przed zrobieniem zdjęcia, jest zdecydowanie mniejsza i łatwiej znaleźć dla niej odpowiednie miejsce na sali.

7. Na ile godzin fotobudka / fotolustro oraz na ile przed ślubem ?

Niezależnie czy zdecydujesz się na wynajem fotobudki czy fotolustra warto pamiętać, że najbardziej optymalny jest pakiet 3-4h. Jeśli decydujesz się na tego typu atrakcję zadbaj o to, by każdy miał okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. W trakcie imprez zwykle dużo się dzieje, musi być więc odpowiednia przestrzeń czasowa, by goście mogli poszaleć przed aparatem. Dzięki temu zyskasz więcej zdjęć pełnych humoru i kreatywności, które później możesz oprawić w ramki lub podziwiać w prywatnej galerii online. 

 
PODSUMOWANIE

Podsumowując porównywanie fotobudki i fotolustra warto zauważyć, że wybór zależny jest od wybranej przez Ciebie stylistyki i Twoich upodobań. Należy jednak pamiętać, że niezależnie czy zdecydujesz się na fotobudkę czy fotolustro bardzo wiele zyskujesz. Połączenie integracji gości, możliwości wykorzystania zabawnych gadżetów i zatrzymania pięknych chwil na najwyższej jakości zdjęciach to zdecydowanie najlepszy pomysł na organizację dobrej imprezy.