Wesele to jeden z najważniejszych dni w życiu. Choć w organizację tego wyjątkowego wydarzenia trzeba włożyć sporo pracy, pary najczęściej przyznają, że przygotowania do ślubu dają też mnóstwo radości i pozytywnej energii.

Przygotowaliśmy dla Was kilka najważniejszych punktów organizacyjnych, by pomóc Wam poukładać sobie plan działań na najbliższe miesiące.

1. Aplikacje ślubne

Najlepsza Fotobudka na wesele

Warto zapoznać się z dostępnymi aplikacjami ślubnymi, które pomogą w planowaniu wesela. Telefon mamy zawsze przy sobie, łatwo więc możemy zajrzeć, co mamy do załatwienia w najbliższym czasie czy też wpisać nowy, ciekawy pomysł organizacyjny.

Z pewnością wiele inspirujących podpowiedzi znajdziecie na https://pl.pinterest.com/, gdzie ludzie wskazują kreatywne rozwiązania oraz mnóstwo interesujących koncepcji i propozycji na organizację pięknego i wyjątkowego wesela.

Świetną aplikacją dostępną dla systemu Android jest MyWed Organizator ślubny z zadaniami i budżetem. Aplikacja odlicza czas do Twojego wesele, wyznacza zadania przypominające o najważniejszych sprawach organizacyjnych, pozwala stworzyć listę gości, kontrolować budżet i zapisywać kolejne motywy, propozycje i pomysły na dalsze działania.

Alternatywą jest aplikacja WeddingHappy, dostępna wyłącznie na iPhony. Świetnie sprawdza się jako pomoc w planowaniu wesela, przypomina o zadaniach do wykonania,  jest bardzo prosta w obsłudze, czytelna i pomocna.

Inne aplikacje, które możecie wykorzystać to: LadyMarry Wedding Planner czy Wedding Countdown, Table Plan.

2. Budżet ślubny

Fotobudka Brzeg

Ważne, by na początku planowania przemyśleć orientacyjny budżet wesela. Zanim ustalicie miejsce, rodzaj i klimat uroczystości oraz liczbę gości warto zastanowić się, ile chcecie i możecie wydać na przyjęcie weselne. Warto trzymać się ustalonych założeń, ponieważ jak wiadomo przedsiębiorcy, podwykonawcy często wykorzystują fakt, że to taki niezwykły, jedyny w swoim rodzaju dzień, namawiając parę na niepotrzebne wydatki bądź też windując ceny, szczególnie w sezonie weselnym.

3. Motyw przewodni/styl przyjęcia

Niektórzy zupełnie pomijają ten punkt na początku, twierdząc, że inspiracje przyjdzie
w trakcie przygotowań, bądź też, że ma być po prostu pięknie. Warto jednak określić na początku styl lub motyw przewodni wesela, by cała uroczystość była spójna, pomysłowa i oczywiście wyjątkowa. Inspiracją może stać się ulubiony kolor, muzyka, jakieś Wasze zainteresowania czy też określona estetyka.

3. Orientacyjna lista gości

Fotobudka Fotland

Następnym krokiem jest przemyślenie, kogo chcielibyście zaprosić na wesele. Pomoże to ustalić, ile przestrzeni potrzeba, by wszyscy czuli się swobodnie, a więc też odpowiednio wybrać miejsce ślubu i wesela.

4. Miejsce przyjęcia weselnego

Fotobudka wynajem Wrocław

Wybór miejsca jest jednocześnie niezwykle ważny i bardzo trudny. Miejsce powinno Cię zachwycić, pasować do wybranego przez Ciebie stylu, zapewniać przestrzeń do zabawy, tańca, jedzenia, właściwego rozmieszczenia stołów oraz różnych innych atrakcji.  Musi być piękne i funkcjonalne. Często jednak możliwość rezerwacji wymarzonego miejsca zakłada bardzo odległy termin. W tym wypadku warto wziąć pod uwagę organizację wesela w mało popularnym terminie bądź po prostu w tzw. „dzień roboczy”.

5. Ustalenie terminu ceremonii w kościele lub urzędzie

Fotobudka Chojnów

W zasadzie można się tym zająć nawet przed wyborem miejsca przyjęcia weselnego bądź po prostu niejako równocześnie. W zależności od tego, co jest dla Was ważniejsze. W tym szczególnym dniu miejsce tak ślubu, jak i przyjęcia weselnego powinno być wspaniałe, piękne i wyjątkowe.

6. DJ/ Zespół

Fotobudka Zielona Góra

Wybór pomiędzy Dj-em a zespołem to coś, z czym każda para musi się zmierzyć. Zdania na ten temat są podzielone. Zespoły zazwyczaj potrzebują więcej miejsca na sali, by rozstawić sprzęt, rozmieścić wszystkich członków zespołu. Muzyka na żywo jest też droższą opcją, dodaje jednak romantycznego klimatu i przy właściwym wyborze zespołu może zachwycić gości i zachęcić do tańca.

DJ natomiast jest idealny dla tych, które mają swoje ukochane piosenki, które po prostu muszą pojawić się na weselu. DJ zazwyczaj nie potrzebuje tylu przerw podczas wesela, co zespół, muzyka w świetnej jakości może towarzyszyć Wam i Waszym gościom dosłownie przez cały wieczór. Dobry DJ zajmuje się również zabawianiem gości, organizacją zabaw integracyjnych i różnych konkursów, cały czas dbając o dobry humor i fantastyczną zabawę.

7. Fotograf/Filmowiec/Fotobudka

Fotobudka do wynajęcia Wrocław

Następnym krokiem będzie zarezerwowanie terminu u filmowca, fotografia bądź też wynajęcie fotobudki. Ważne, by zachować te najpiękniejsze chwile na zawsze. Wspaniałą pamiątką są fotografie i film, a dzięki fotobudce prócz utrwalonych wspomnień, zyskasz prezent dla gości, swobodne, zabawne zdjęcia najbliższych i dodatkową atrakcję. Jeśli tylko budżet pozwala sugerujemy zdecydować się na te trzy opcje.

Więcej informacji znajdziesz na: https://fotland.pl/7-powodow-dla-ktorych-warto-wynajac-fotobudke/

8. Wystrój miejsca ślubu i wesela

Fotobudka Lubin

Warto pomyśleć o firmie, która profesjonalnie zajmuje się wystrojem sali weselnej i miejsca ślubu, która zadba o detale, sprawi, że wnętrze zyska charakter i styl. Dekoracje powinny być spójne i idealnie wpasować się w Waszą estetykę czy też wybrany motyw przewodni.

9. Dodatkowe atrakcje na weselu

Fotobudka na wesele Wrocław

Tutaj w zależności od budżetu, zainteresowań, wizji wesela można naprawdę poszaleć. Rynek weselny „pęka w szwach” od pomysłów i propozycji. Warto tak zaplanować czas na weselu, by zapewnić różnorodność atrakcji.  Goście mają przecież dobrze się bawić przez cały czas trwania imprezy, nie tylko na parkiecie.

10. Suknia ślubna/Garnitur

Fotobudka Fotland Wrocław

Następnym krokiem jest już wybór Waszego wymarzonego stroju ślubnego.  W tym dniu oboje musicie wyglądać niesamowicie i pięknie. Kierujcie się własnym gustem i poczuciem stylu. W końcu to ma być Wasz dzień!

11. Obrączki

Fotobudka Retro Wrcoław

Czas na wybór obrączek, który należy wyłącznie do Was. Mają być takie jakie sobie wymarzyliście. To przepiękny symbol Waszej miłości.

12. Przygotowanie Panny Młodej

Ftotobudka Legnica cena
To bardzo ważny punkt dla Panny Młodej, który wymaga naprawdę wielu przemyślanych wyborów: makijaż, fryzura, bukiet, paznokcie, opalenizna czy dodatkowe zabiegi kosmetyczne. Jak wiadomo,
w tym wyjątkowym dniu każda Panna Młoda chce wyglądać zjawiskowo pięknie. Próbny makijaż
i fryzura
sprawi, że poczujesz się pewniej, wiedząc, że efekt będzie zgodny z oczekiwaniami. Spontaniczność w tym wypadku raczej się nie sprawdzi. Warto mieć przemyślaną i wypróbowaną wizję idealnego wyglądu Panny Młodej, by nic Cię negatywnie nie zaskoczyło.

13. Zakup lub stworzenie zaproszeń dla gości

Naszym zdaniem świetnie sprawdzają się stworzone przez pary zaproszenia, często są oryginalne, charakterystyczne i indywidualne. Choć trzeba przyznać, że na rynku jest dość szeroki wybór, wiele pięknych i pomysłowych propozycji, do których można dodać swój akcent.

14. Rozmieszczenie gości przy stołach

Fotobudka vintage

To tylko pozornie proste zadanie. W każdej rodzinie zdarzają się kłótnie, ludzie o skrajnie różnych osobowościach. Dbając o dobrą zabawę każdego z gości trzeba przemyśleć, w jaki sposób rozmieścić ich przy stołach. Chyba każdy z nas miał kiedyś zepsute przyjęcie weselne przez źle dopasowane towarzystwo przy stole.

15. Wynajęcie samochodu

Fotobudka Legnica

Tutaj zazwyczaj szczególnie zaangażowany jest Pan Młody. Naszym zdaniem nie ma idealnego modelu, który zawsze się sprawdzi. Ważne, żeby Wam się podobał i pasował do stylu Waszego wesela.

16. Akcesoria i dodatki dopełniające przyjęcie weselne i ceremonię

Fotobudka Fotland Wrocław

Czas na tak zwaną organizacyjną „kropkę nad i”, ostatnie zamówienia, które będą dopełnieniem dekoracji sali weselnej, miejsca ślubu czy też są niezbędne do organizowanych zabaw i konkursów.

17. Prezenty dla gości, podziękowania dla rodziców

Fotobudka prezent Wrocław

Do dopracowania zostają ostatnie szczegóły, wybierz drobny prezent dla gości, by mieli pamiątkę z tak ważnego dla Was dnia. Mogą to być słodkości, magnesy, wspomniane już wydruki z fotobudki czy inny upominek.

Ważną częścią wieczoru są podziękowania dla rodziców. Możecie przygotować prezentację, pokaz zdjęć z dzieciństwa, przemowę, specjalną piosenkę lub po prostu powiedzieć coś spontanicznego, od serca. To zawsze bardzo wzruszający moment.

Pozostają już tylko ważne dla Was szczegóły i detale, ostatnie maile do wybranych usługodawców, przymiarki, poprawki, by dopiąć wszystko na ostatni guzik. Potem pozostaje jak najpełniej przeżywać te piękne chwile i absolutnie niczym się nie przejmować. Tańczyć, śpiewać, uśmiechać się i wzruszać, doceniając każdy moment.

Fotobudka wynajem Wrocław

Nie można przecież zapomnieć, że ostatni punkt to:

Żyli długo i szczęśliwie!